Kopya İçerik ve Özgünlük Kontrolü

kopya içerik ve özgün içerik kontrolü
Kopya içerik denetleyici

Kopya İçerik Denetleyici

Kopya içerik Google’ın kafasını karıştırabilir. İçeriğiniz diğer web sitelerinizdeki birden fazla sayfadaysa, Google ilk sırada ne sıralayacağını bilemez. Mümkün olduğunca yinelenen içeriği engelleyin . Kopyalanan içeriği bulmak için kopya içerik denetleyici programlarından birinin kullanın.

Şunu iyi bilin ki, harika bir içerik yazarsanız içeriğiniz kopyalanacaktır. Ve bu kopya çoğu zaman web sitenize bir bağlantı (backlink) vermez. Kopya içerik sıkıntısı çekmemek için düzenli olarak içeriklerinizi kontrol edin. Bu yazıda, web siteniz için kopya içerik bulmanın hızlı yollarını göstereceğim.

CopyScape yinelenen içerik denetleyicisi

Kopyalanan içeriği bulmak için birçok araç vardır. Bilinen en iyi kopya içerik denetleyicilerinden biri muhtemelen  CopyScape.com’dur . Bu araç oldukça kolay çalışır: denetlemek istediğiniz içeriğin linkini ekleyin ve CopyScape diğer sayfadaki içeriğin nerede olduğunu gösterir:

Google’ın arama sonuç sayfaları gibi sunulan bir takım sonuçlar görünür. Daha fazla ayrıntı için bir tanesine tıklamanız yeterli.

yinelenen içerik denetleyicisi - CopyScape

Bu durumda, Creativ Form sayfasının% 2’si web sitemizden kopyalanır. CopyScape kopya oldukları buldukları metni güzel bir şekilde vurgular. Bunu yaparak, bu yinelenen içerik denetleyicisi, kopyalamanın ne kadar ciddi olduğu konusunda bir fikir verecektir. Bu durumda sayfanın sadece% 2’si ise endişelenmem. % 40’ın üzerinde olması durumunda, bu diğer sayfanın oldukça büyük bir bölümünü oluşturur ve kopyalanan metni değiştirmek için onlara e-posta gönderirim.

Bu arada, sevgili Creativ Form. İçeriğimizi kopyalamak istiyorsanız, lütfen web sitenize göre düzenleyin. “Bu yazıda” bu durumda kesinlikle hiçbir anlam ifade etmiyor: P

Bu arada, çevrimiçi mağazalarda kullanılan üretici tanımlarını çoğaltmak için sıklıkla buluyoruz. Genellikle, bunlar otomatik olarak mağazanın içerik yönetim sistemine aktarılır. Genellikle, sadece web siteniz için değil . Bunun farkında ol. Anladığım kadarıyla her ürün için benzersiz ürün açıklamaları yazmak oldukça güçtür, ancak en azından en çok satan ürünlerinizden başlayın ve oradan alın. Şimdi başla.

Web sitenizden kopyalanan içeriği diğer web sitelerinde bulmak için CopyScape kopya içerik denetleyicisini kullanın. Yine, birçok araçtan biri ama bu ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Eğer yinelenen içeriğinize biraz daha derine dalmak istiyorsanız, CopyScape ayrıca arama başına 5c hakkında daha fazla bilgi edinmek için premium bir sürüm sunar .

Siteliner dahili yinelenen içerik kontrolü

Siteliner, dahili yinelenen içerik arayan CopyScapes kardeşidir. Bu yinelenen içerik denetleyicisi, kendi sitenizde yinelenen içerik bulacaktır . Bunun en yaygın örneği, bir WordPress blogunun alıntılar kullanmadığı ancak blog ana sayfasındaki blog yayınının tamamını göstermesidir. Bu, yalnızca blog gönderisinin en az iki sayfada kullanılabileceği anlamına gelir: ana sayfa ve gönderinin kendisi. Ve büyük olasılıkla yanındaki kategori ve etiketlere genel bakış sayfalarında. Bu zaten kendi web sitenizde aynı makalenin dört versiyonu.

Alıntı kullanmanın avantajı, aldatının her zaman yazıya uygun bir bağlantısı olmasıdır. Bu bağlantı Google’a orijinal içeriğin o blog / kategori / etiket sayfasında değil, gönderinin kendisinde olduğunu söyleyecektir. Yaptığımız tüm WordPress web sitesi incelemelerinin yarısında alıntıların kullanılmasını öneririz  . Bu, web sitelerinin yarısının aslında bu dahili yinelenen içerik sorununa sahip olduğu anlamına gelir.

Siteliner yinelenen içerik kontrolü size birçok şey gösterecek, ancak 250 sayfa ve 30 günle sınırlı olacaktır. Yine, premium bir sürümü var, ancak ücretsiz olan zaten size iyi bir fikir verecektir. Sadece bir arama yapın, genel bakış sayfasını bulun ve lütfen ayrıntılara tıklayın. Çok sayıda dahili yinelenen içerikten korkmayın, çünkü bu yinelenen içerik kontrolü size alıntıların yinelenen içerik olduğunu söyler:

SiteLiner: dahili yinelenen içerik kontrolü

Yüzdeler

Google’ın kenar çubuğunun ne olduğunu anladığı yerde, CopyScape ve Siteliner bir sayfadaki tüm metni yüzde hesaplamalarına dahil eder. Bu yinelenen içerik denetleyicisini kullanırken lütfen bunu aklınızda bulundurun. Bir sayfanın ana içeriğine bakarken, yinelenen içeriğin gerçek yüzdesi daha yüksek olabilir. Sadece bir kafa doldu!

Endişeli miyim? Hayır. Sadece linklerden birine tıklayın ve gerçekten alıntı olup olmadığını kontrol edin (öyle). Eşleşen kelimelerin toplamı 223’tür, fakat aslında, ‘yinelenen kısım’ bu makalenin ana içerik bölümünde toplam 1.086 kelimenin 57 kelimesinden ibarettir. Ve alıntı açıkça yayın ile bağlantılı, yani biz örtülü.

Manuel yinelenen içerik kontrolü

CopyScape ve Siteliner güzel, kullanımı kolay yinelenen içerik denetleyicileridir. Bununla birlikte, Google’a göre neyin çoğaltıldığını görmek istiyorsanız, Google’ın da kendisini kullanabilirsiniz.

Kontrol etmek istediğiniz belirli bir sayfanız varsa, sadece o sayfaya gidin. Bir metin pasajını, tercihen başkalarının kopyalaması için çekici olacağını düşündüğünüz bir bölümden kopyalayın. Kesin snippet’i şu şekilde çift tırnak işareti kullanarak Google’a ekleyin:

“WordPress, SEO konusunda en iyi içerik yönetim sistemleri değilse de en iyilerinden biri. Olduğu söyleniyor, WordPress SEO üzerinde zaman harcamak bir atık gibi görünebilir ”. Google, yalnızca ilk 32 kelimeyi hesaba katacağından, bu ifadeyi 32 kelimeyle sınırlandırın. Bu arama sorgusu, Google’a göre ‘yaklaşık 517 sonuç’ döndürür, bu, CopyScape’in döndürdüğü 9 sonuçtan daha iyidir.

Kendi yinelenen içeriğinizi kontrol edin

Sitenizden nelerin kopyalandığını bulmak için CopyScape gibi yinelenen bir içerik denetleyicisi kullanın ve bu içeriğin İnternet’te başka nerede biteceğini görmek için Google kullanın. Bunlar daha yüksek bir amaca hizmet eden basit araçlardır: yinelenen içeriği önlemek . Yinelenen içerik hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Yinelenen içerik: sebepler ve çözümler makalemizle başlayın . Veya yinelenen içerik etiketi sayfamızı ziyaret edin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir