Seo Nedir?

SEO Nedir?

[av_dropcap1]S[/av_dropcap1]EO, İngilizce Yazılışı “Search Engine Optimization”olan kelimelerin baş harflerini ifade eder. Dilimize çevirdiğimizde ise  “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Arama motorlarındaki “ücretsiz”, “organik” veya “doğal” arama sonuçlarından trafik almanın sürecini ifade eder.

SEO Ne İşe Yarar?

Sizde bir web sitesi sahibi iseniz, google, bing, yahoo ve yandex gibi arama motorlarındaki arama sonuçları sizin için de çok önemli olacaktır. Sitenize ait sayfalar arama sıralamalarında daha yüksek olduğunda, sitenize daha fazla ziyaretçi gelecektir. Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motorları, web sitelerindeki bilgileri kullanıcıların yaptığı aratmalarda en alakalı gördüğü arama eşleştirmelerine göre sıralamaktadır.

SEO Neden Gereklidir?

SEO’nun önemli yönü, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotlarının anlaması için kolaylaştırıyor olmasıdır. Arama motorları gittikçe karmaşıklaşsa da, bir web sayfasını bir insanın yapabildiği gibi göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her sayfanın neyle ilgili olduğunu ve kullanıcıların nasıl yararlı olabileceğini anlamasına yardımcı olur.

Seo ve Arama Motorları

Sıklıkla şu ifadeyi duyarız:

“En harika mühendis dahi, web sitelerindeki içerikleri sıralı veya endeksli olarak taraması için belirli kurallara veya ilkelere uyulması gereken bir arama motoru oluşturamaz. Hala daha en alakalı sonuçları sıralayacak bir yol bulmak için optimize edilmiş bir arama motoru yoktur.

Bununla Beraber …

Çevrimiçi olarak köpeğinizin resmini yayınladığınızı düşünün. Bir insan bunu “siyah, orta boy bir köpek, kuzuya benzeyen, parkta koşan” olarak tanımlayabilir. Dünyanın en iyi arama motoru, fotoğrafınızı bu karmaşık seviyede bulmak için mücadele ederdi. Bir arama motoruna bir fotoğrafı nasıl anlatıyorsunuz? Neyse ki SEO, web yöneticilerinin, motorların içeriği anlamak için kullanabileceği ipuçları sağlamasına olanak tanıyor. Aslında içeriğinize uygun yapı eklenmesi SEO için çok önemlidir.

Arama motorlarının hem yeteneklerini hem de sınırlamalarını anlamak, web içeriğinizi arama motorlarının sindirebileceği düzgün bir şekilde oluşturmanıza, biçimlendirmenize ve not eklemenize olanak tanır. SEO olmadan, bir web sitesi arama motorları için görünmez olabilir.

 

SEO Hizmeti Nedir?

SEO’nun en önemli yönü, web sitenizi hem kullanıcılar hem de arama motoru robotlarının anlaması için kolaylaştırıyor olmasıdır. Arama motorları gittikçe karmaşıklaşsa da, bir web sayfasını bir insanın yapabildiği gibi göremiyor ve anlayamıyorlar. SEO, motorların her sayfanın neyle ilgili olduğunu ve kullanıcıların nasıl yararlı olabileceğini anlamasına yardımcı olur.

[av_button_big label=’TEKLİF ALMAK İÇİN TIKLA’ description_pos=’below’ link=’page,670′ link_target=’_blank’ icon_select=’yes-right-icon’ icon=’ue897′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’theme-color’ custom_bg=’green’ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’green’ av_uid=’av-pzjf’ admin_preview_bg=”][/av_button_big]

SEO hizmetleri öncelikle, arama motoru tarayıcıları için anlamlı görünmesi için web sayfası öğelerini optimize etmek için internet stratejileri ile web projeleri tasarlamak ve yürütmek için internet pazarlama alanına girmektedir. SEO hizmetleri web sitesi için daha fazla web trafik sağlayacak herhangi bir özel yöntem içerebilir.

akademitasarim.com

3 Yorumlar

  1. Seo nedir merak ediyorduk. Biraz bir şeyler öğrendik. Bu Web alemi ne kadar karmaşık bir yapıya sahip. Dipsiz bir kuyu.

  2. Seo nedir sorusuna benim vereceğim cevap şu olurdu dahili ve harici ne kadar çok backlink alırsanız sitenizin sıralaması yükselecektir. İşin özü backlink bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir