WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

WordPress hızlandırmak için 10 en iyi görüntü optimizasyonu eklentisi

[av_dropcap1]R[/av_dropcap1]esimlerinizi optimize etmek sadece WordPress sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda SEO’nuzu da artırabilir.

Dosya boyutunda gereksiz büyüklükte olan yüksek çözünürlüklü görüntüler, sayfa hızını önemli ölçüde yavaşlatabilir. Kalitesini kaybetmeden görüntü boyutunu azaltmak mümkün olduğunda neden kaynak ve zaman harcadık?

Bu eklenti, sıkıştırma ve SEO için araçlar içerir. İyi önlem için birkaç tembel yük eklentisinde de bulundum.

 • WP Smush

  WordPress için en hızlı, en kullanıcı dostu ve en iyi görüntü sıkıştırma eklentisi olan WP Smush ile bu listeyi başlatıyoruz.WP Smush, tek tek veya toplu olarak özel smushing sunucularını kullanarak JPEG, GIF ve PNG görüntülerini tek tek veya toplu olarak 32MB’a sıkıştırmanızı sağlar.Eklenti, JPEG dosyalarındaki meta verileri sıyırma, JPEG sıkıştırmasını en iyi duruma getirme, belirli GIF’leri dizine eklenmiş PNG’lere dönüştürme ve endeksli görüntülerden kullanılmayan renkleri çıkarma yoluyla çalışır.WP Smush ile, otomatikleştirilmiş smushing’i kurabilirsiniz, böylece tüm yeni görüntüler sitenize yüklendiğinde otomatik olarak sıkıştırılır. WP Smush, mümkün olan en küçük dosya boyutuna sahip yüksek kaliteli görüntü ekranı için NextGEN Gallery ve WP Retina 2x ile uyumludur.

  Hala ikna olmadınız mı? Site performans aracı GTmetrix.com, WP Smush’ı WordPress siteleri için varsayılan optimizasyon ipuçlarından biri olarak önerir .

  WP Smush ile ilgileniyor musunuz?

 • EWWW Image Optimizer

  EWWW Image Optimizer görüntülerinizi sitenize yüklerken otomatik olarak ve kayıpsız bir şekilde optimize eder. Daha önce yüklediğiniz görüntüleri de optimize edebilir.Bu eklentinin bir başka güzel özelliği de, resimlerinizi en küçük resim boyutunu oluşturan dosya biçimine dönüştürme yeteneğidir. İsteğe bağlı olarak PNG görüntüleri için kayıplı indirimler uygulayabilir.
  EWWW Image Optimizer ile ilgileniyor musunuz?

 • CW Image Optimizer

  CW Image Optimizer, görüntüleri sitenize yüklerken otomatik olarak ve kayıpsız şekilde optimize eden ve daha önce yüklenen görüntüleri optimize eden başka bir eklentidir.Bu eklenti, WP Smush.it’e dayanıyor, bununla birlikte Yahoo! ‘Yu kullanan WPMU DEV eklentisinin aksine. Inc. Smush.it hizmeti, CW Image Optimizer Linux küçük bit görüntü optimizasyonu araçlarını kullanır. Bu, görüntülerin sunucunuzu asla terk etmediği anlamına gelir.Ufaklıkların kurulumu çok yararlı olabilir, bu nedenle bu eklenti noobs içindir – bu listedeki diğer bağımsız eklentilerden herhangi birini kurmak daha kolaydır.
  CW Image Optimizer ile ilgileniyor musunuz?

 • Imsanity

  WordPress Eklenti Yazılım deposu’ndaki Imsanity’nin garip özellikli görüntüsü sizi korkutmasın. Bu ücretsiz eklenti, görüntüleri otomatik olarak daha “mantıklı” bir boyuta dönüştürür.Imsanity’nin güzel bir özelliği, maksimum genişlik, yükseklik ve kaliteyi ayarlama yeteneğidir. BMP dosyalarını JPG’ye dönüştürebilirsiniz, böylece resimler ölçeklenebilir.
 • Hammy

  Uyarlanabilir tasarımı ciddiye alırsanız, Hammy’yi kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu eklenti, resimlerinizi alır ve daha küçük boyutlu görüntüleri yeniden üretir. Bir ziyaretçi sizin sitenize geldiğinde, en uygun boyutlu görüntüyü (veya mümkün olan en küçük) görür. Bu özellikle mobil kullanıcılar için daha iyi ve daha hızlı bir deneyim sağlar.
 • PB Responsive Images

  PB Responsive Images tüm resimlerinizi otomatik olarak w3.org’daki Responsive Images Topluluk Grubu tarafından önerilen resim etiketlerine benzer bir biçime dönüştürür.Her görüntü, standart CSS medya sorguları ve SLIR sorgu çiftlerine dayanarak yeniden biçimlendirilir ve çeşitli sorgu kombinasyonlarında daha fazla esneklik sağlar. Ayrıca eklenti, görüntü başına kullanılan sorguları ve gönderi başına veya sayfa başına kullanılan sorguları özelleştirmek için kullanılabilecek yardımcı işlevleri özelleştirebilmeniz için kısa kodlar sağlar.
  PB Responsive Images ile ilgileniyor musunuz?

 • SEO Friendly Images

  SEO Friendly Images, tüm resimlerinizi SEO’nuzu güçlendirmeye yardımcı olmak için uygun ALT ve TITLE niteliklerini düzenler. Resimleriniz için hali hazırda ALT ve TITLE ayarlanmamışsa, bu eklentiler bunları ayarladığınız seçeneklere göre ekler.ALT ve TITLE niteliklerini kullanmaya değer mi? Evet. ALT özniteliği, resimlerinizi arama motorlarına aktarırken, kullanıcı bir resmin üzerine geldiğinde TITLE otomatik olarak araç ipucunda görünür.
  SEO Friendly Images ile ilgileniyor musunuz?

 • Media File Renamer

  Media File Renamer medya dosyalarınızı başlıklarını güncelleyerek yeniden adlandırmanızı sağlar. Ayrıca, yayınlarındaki bağlantıları otomatik olarak günceller.Google gibi arama motorları dosya adlarına çok önem verir, bu nedenle dosyalarınızı tanımlamanız ve resimlerinizin SEO’sunu iyileştirmek için uygun anahtar kelimeler kullanmanız önemlidir.
  Media File Renamer ile ilgileniyor musunuz?

 • Lazy Load

  Listemizi lazy load  eklentisine temas etmeden kapatmayalım.Bu eklenti, WordPress.com VIP ekibinin Automattic, TechCrunch 2011 Yeniden Tasarlama ekibi ve WordPress danışmanlığı 10up’dan Jake Goldman tarafından yazılmış bir kod birleşimidir.
 • BJ Lazy Load

  BJ Lazy Load, görüntüleri ve küçük resimleri, Gravatar görüntüleri ve iFrame’ler dahil olmak üzere seçilen görüntüleri yavaşlatmanıza ve içeriği bir yer tutucuyla değiştirmenize olanak tanır.Lazy Load’dan farklı olarak, eklentinin nasıl çalıştığını, örneğin bir yer tutucu seçerek ve sınıflarla görüntülerin atlanması gibi kişiselleştirmenizi sağlayan bazı basit ayarlar vardır.Bu eklenti, en iyileştirilmiş görüntülere hitap eder, otomatik olarak yanıt veren tasarımlarda küçültülmüş resimler sunar ve hiDPI ekranları için otomatik olarak hiDPI görüntüleri sunar (Apple’ın retina ekranı gibi).

2 Yorumlar

 1. WordPress Görüntü sıkıştırma eklentileri içinde sizin tavsiye edeceğiniz bu listeden hangisi olurdu?

 2. Arkadaşlar ben wp smush kullanmaya başladım.
  Fena bir eklenti değil.
  Her yeni medya eklemesi yaptığınızda Görüntü küçültmeyi otomatik olarak yapıyor.
  Teşekkürler akademi tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir